Jak tvořit příběhy, které prodávají?

Content marketing

Lidé jsou denně zasypáni nekonečným proudem reklam, přičemž mnohé z nich je ničím nezaujmou. Často se tradiční marketingové techniky zdají být nedostatečné. Ale co když bychom vám řekli, že existuje způsob, jak se odlišit a skutečně oslovit vaše publikum? Tajemství spočívá ve starodávném umění, které získává nový význam v digitálním věku – vyprávění příběhů.

 

Proč jsou příběhy tak mocné?

Lidé milují příběhy. Od pradávna jsme byli přitahováni k vyprávění, které nám umožňuje prožívat
emoce, navazovat vazby a sdílet zkušenosti. Ve světě content marketingu je příběh magickým nástrojem, který přemění značky z bezosobních entit na postavy, s nimiž se můžeme ztotožnit a které nám nejsou lhostejné. Příběh, ve kterém se může vaše publikum vidět, proměňuje vaši značku v nezbytnou součást jejich vlastního příběhu.

 

Proč příběhy tolik fungují:

 • Emoční pouto: Příběhy v nás dokážou probudit emoce, které jsou úzce propojeny s naším rozhodováním. Zapamatovatelný příběh může ve vašem publiku vyvolat pocity radosti, naděje, nebo dokonce vzrušení, což vaší značce pomůže vytvořit silnou vazbu a loajalitu.
 • Odlišení: Na reklamou přehlceném trhu mohou být právě příběhy tím, co vás odliší od konkurence. Příběhy, které sdílíte, mohou zvýraznit vaše jedinečné hodnoty a poslání.
 • Zapojení paměti: Příběhy se silně vryjí do paměti. Nejenže zvyšují dobu, kterou lidé tráví s vaším obsahem, ale také zůstávají v paměti déle než suchá data nebo
  statistiky.

 

Jak tvořit příběhy, které rezonují:

 • Znát své publikum: Klíčem k úspěšnému příběhu je hluboké porozumění potřebám, touhám a výzvám vašeho publika. Kdo je váš klient? Co chce? Jaké problémy řeší?
 • Být autentický: Promítněte do vašeho příběhu hodnoty a poslání vaší značky. Ukažte se vašim zákazníkům ve vší vaší kráse a jedinečnosti. Autenticita buduje důvěru a věrohodnost.
 • Používat postavy, se kterými se klienti ztotožní: Vaše příběhy by měly obsahovat postavy, do kterých se vaše publikum vcítí – ať už jde o zákazníka, který díky vašemu produktu překonal obtíže, nebo o člena vašeho týmu.
 • Mít jasnou zprávu: Co chcete svým klientům sdělit? Každý příběh by měl mít jasný cíl nebo ponaučení.
 • Zahrnout konflikt: Konflikt přidá vašemu příběhu šťávu a udrží publikum v napětí. Přetavte jej do výzev, které vaše klienty trápí, a zakončete sladkým happyendem v podobě statečného rytíře (vaší značky), která je zachrání od jejich problému.
 • Využívat vizuály: Přizvěte do hry obrázky, videa a infografiky, které váš příběh oživí a učiní jej zapamatovatelnějším.

 

Ve světě, ve kterém je autenticita a osobní spojení stále vzácnější, nabízí vyprávění příběhů v content marketingu silný nástroj, jak se skutečně spojit s vaším publikem.

 

V EMATIXu rozumíme síle vyprávění příběhů. Náš tým expertů na content marketing dobře ovládá umění tvorby narativů, které nejen vyprávějí váš příběh, ale hlavně přinášejí výsledky. Ať už hledáte způsoby, jak zvýšit zapojení, podpořit konverze, nebo zlepšit viditelnost vaší značky, EMATIX vám může pomoci tvořit příběhy, které prodávají. Sledujte nás na Facebooku a Instagramu, abyste se dozvěděli více o tom, jak můžeme obohatit vaši content marketingovou strategii uměním vyprávění
příběhů. Pojďme společně vytvořit něco zapamatovatelného.